ES yra raginama kelti griežtesnius tikslus dėl automobilių taršos

ES yra raginama kelti griežtesnius tikslus dėl automobilių taršos

Nyderlandų įstatymų leidėjas Janas Huitema, vadovaujantis reformai Europos parlamente, pasiūlė 20-ies narių blokui iki 2030-ųjų metų sumažinti automobilių išmetamo anglies dvideginio kiekį 75% (Europos Komisijos tikslas – 55% liepos mėnesį). Projekte teigiama, jog automobilių gamintojai turėtų pasistengti savo produktus paversti labiau ekologiškais.

„Sprendimas yra ne mažesnis, o švaresnis mobilumas. Esu visiškai įsitikinęs, jog automobiliai turėtų sugeneruoti nulines emisijas“,- per vykusį parlamento komiteto posėdį kalbėjo J.Huitema.

Transporto išmetamųjų teršalų mažinimas yra pagrindinis ES tikslas iki 2050-ųjų metų. Pastaroji nori tapti neutraliu ramsčiu klimatui, nes tai yra vienas iš nedaugelio likusių sektorių, kuriame tarša pastaraisiais metais tik padidėjo. Tikimasi iki 2035-ųjų metų laikui bėgant atsisakyti vidaus degimo variklių, o tai padidins elektromobilių paklausą ir paskatins automobilių gamintojų ambicijas.

Visgi Valstybės narės, daugiausia iš Rytų bloko, išreiškė susirūpinimą dėl infrastruktūros trūkumo ir didelių elektromobilių kainų.

Automobilių taršos mokesčių skaičiuoklė.