Kokia kategorija reikalinga norint tempti prikabinamus namelius?

Kokia kategorija reikalinga norint tempti prikabinamus namelius?

Dažnai žmonėms ir pradedantiesiems kemperistams ir automobilių vairavimo mokyklų klientams iškyla klausimas kokia kategorija reikalinga norint tempti prikabinamus namelius (dažnai sakoma „kemperius“, tačiau nemaišykite kemperio – autonominio gyvenamo automobilio bei gyvenamosios priekabos – prikabinamo namelio, dar vadinamo karavanu).

B kategorijos junginio vilkimo galimybės

Lietuvos kelių policijos tarnyba 2023 gegužę patikslino trumpai ir aiškiai, ką ir kiek galima tempti turint B kategoriją.

  • Automobiliai, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3 500 kg ir kurie skirti ir suprojektuoti vežti ne daugiau kaip aštuonis keleivius, neįskaitant vairuotojo; 
    • šie automobiliai gali būti sujungti su priekaba, kurios didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 750 kg; 
    • šie automobiliai taip pat gali būti sujungti su priekaba, kurios didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 750 kg, tačiau šio junginio didžiausioji leidžiamoji masė turi būti ne didesnė kaip 4 250 kg; automobilio ir priekabos, kurios didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 750 kg, junginį, kurio didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 3 500 kg, leidžiama vairuoti tik išlaikius įgūdžių ir elgsenos patikrinimo egzaminą VĮ „Regitra“ (96 kodui įgyti).

Kiek žmonių gali vežti turintys B kategoriją?

Kaip paminėta aukščiau esančiuose punktuose turintys B kategorijos vairuotojo pažymėjimą Jūs galėsite vežti iki 9 asmenų (įskaitant save patį). Prieš  laipindami keleivius į automobilį atsiminkite taisyklę 8+1 ! B kategorijos pažymėjimas nesuteikia teisės vežti keleivius jei transporto priemonė yra autobusas.

B kategorijai priskiriamas automobilis gali turėti nuo 2 iki 9 sėdimų vietų.

Kam skirta B96 kategorija?

B96 leidžia junginiuos, kuriuos sudaro B kategorijos motorinės transporto priemonės ir priekaba, priklausanti B kategorijai. Priekabos krovinio skyrius turi būti uždara dėžė, kurios plotis ir aukštis yra ne mažesni už atitinkamus motorinės transporto priemonės matmenis. Uždaros dėžės tipo kėbulas gali būti šiek tiek siauresnis už motorinę transporto priemonę, su sąlyga, kad galinį vaizdą būtų galima matyti tik per išorinius motorinės transporto priemonės galinio vaizdo veidrodėlius.

Didžiausioji leidžiamoji motorinės transporto priemonės masė – 3 500 kg.

Didžiausioji leidžiamoji priekabos masė – 750 kg.

Junginio masė - Didesnė kaip 3 500 kg, bet ne didesnė kaip 4 250 kg.

Dabar tikimės visi žinosite ar galima tempti kemperį (karavaną) su B kategorija.