Aplinkos ir Susisiekimo ministerijų konferencijoje pristatyta nauja automobilių taršos mokesčio skaičiuoklė

Aplinkos ir Susisiekimo ministerijų konferencijoje pristatyta nauja automobilių taršos mokesčio skaičiuoklė Pexels.com

Pristatyta nauja automobilių taršos mokesčio skaičiuoklė po Liepos 17-ąją rengtoje bendroje Aplinkos ir Susisiekimo ministerijų konferencijoje pristatyto naujojo taršos mokesčio projekto, kuris Seimui patvirtinus, įsigaliotų nuo 2023-ųjų sausio 1-osios. 

Pagal parengtą projektą numatoma, kad automobilių taršos mokestis būtų mokamas kartą per metus ir būtų apskaičiuojamas taip pat, kaip ir registracijos mokestis, kuris ir toliau išliktų. Tiek registracijos, tiek automobilio taršos apmokestinimas apskaičiuojamas pagal tą pačią formulę. Ji priklauso nuo dviejų automobilių techninių parametrų. Pirmojo – variklio efektyvumo, tai yra kiek gramų anglies dioksido emisijų tenka vienam nuvažiuotam kilometrui. Antrojo – oro taršos koeficiento, tai yra automobilio EURO standarto.

Kaip veikia naujoji automobilio taršos mokesčio skaičiuoklė?

Naudojantis vairuotojų patogumui sudaryta skaičiuokle galima išsiaiškinti, koks bus taikomas automobilio registracijos mokestis pirmą kartą registruojant automobilį ir kokio dydžio metinį automobilio naudojimo mokestį teks sumokėti.

Naujoje skaičiuoklėje mokesčio dydį gali pasitikrinti ir tie, kurie žino savo automobilio CO2 vertę, ir jos nežinantys. Nežinant automobilio CO2 vertės gali prireikti nurodyti automobilio masę (kg), pavarų dėžės tipą (mechaninė ar automatinė), variklio galią (kW).

Pateikus degalų tipą, automobilio EURO standarto skaičių, CO2 vertę ir kitus, skaičiuoklė pateiks palyginimą tarp planuojamų mokesčių dydžių nuo 2023 m., kai, tikimasi, mokestis įsigalios, ir 2025 m., kai nebegalios lengvata naudotojo mokesčiui automobiliams, registruotiems iki 2020 m. liepos 1 d. Taip pat skaičiuoklė vertina ir įstatymo projekte numatytas lengvatas, taikomas daugiavaikėms šeimoms, sulaukusiems pensijos ir neįgaliesiems asmenims.

Pasinaudojus automobilio taršos mokesčio skaičiuokle galima sužinoti, kiek teks susimokėti įsigaliojus naujajai tvarkai.