Lietuvoje įsigalios kelių eismo taisyklių pakeitimai

Lietuvoje įsigalios kelių eismo taisyklių pakeitimai pexels.com

Lietuvoje įsigalios KET pakeitimai. Vyriausybės posėdyje buvo patvirtintas kelių eismo taisyklių (KET) projektas, kuriame numatyti KET pokyčiai. Dalis pakitimų įsigalios nuo 2022 metų sausio 1-osios, o kita dalis – nuo tų pačių metų birželio 1 dienos.

Nuo 2022 m. sausio 1 d. numatomi šie pakeitimai: keičiama avarinio koridoriaus sudarymo tvarka, draudžiama parkuotis kelio ir išvažiavimo iš kiemo sankirtose, patikslinama tvarka apsisukant šviesoforu reguliuojamoje sankirtoje ir išvažiuojant iš greitėjimo juostos ar įvažiuojant į ją, taip pat įtvirtinamas įpareigojimas nedelsiant patraukti įkrautą elektromobilį iš įkrovimo vietos. 

Pakitimus Vyriausybei teikiančio ministro teigimu, uždraudus parkuotis gatvės ir išvažiavimo iš kiemo važiuojamųjų dalių sankirtoje bus padidintas kelio matomumas, išvengta avarinių situacijų išvažiuojant iš kiemų, nebus sukeliama nepatogumų kitiems eismo dalyviams, kai įvažiavimas į kiemą užstatomas transporto priemonėmis ir apsunkinamas ne tik transporto priemonių, bet ir pėsčiųjų eismas.

Nuo 2022 m. birželio 1 d. KET pakeitimais nustatomas naujas eismo organizavimo būdas – dviračių gatvė, o šiuo ženklu paženklintose gatvėse eismas galės vykti ne didesniu kaip 30 km/val. greičiu. Tokiose gatvėse bus draudžiama lenkti kitas transporto priemones, o dviratininkams nebegalios reikalavimas važiuoti viena eile ir kuo arčiau dešinio krašto.

Nuo kitų metų vasaros taip atsiras viešajam transportui skirti baltos šviesos šviesoforo signalai, bei skirtingos A juostos, kurios bus išskirtos į A ir A+. Raide A pažymėta eismo juosta galės važiuoti tik maršrutinis transportas. Simboliu A+ pažymėta eismo juosta, be maršrutinio transporto, galės važiuoti kitos transporto priemonės: dviračiai, mopedai ir lengvieji keturračiai, taip pat automobiliai, pažymėti skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ arba neįgalių asmenų automobilių statymo kortele. 

Daugiau informacijos: