Techninės apžiūros tvarkos pakeitimai

Techninės apžiūros tvarkos pakeitimai

Susisiekimo ministras Marius Skuodis pasirašė įsakymą, pagal jį bus pakeistas Privalomosios transporto priemonių techninės apžiūros atlikimo tvarkos aprašas.

Keičiant tarką, siūlomos korupcijos prevencijos priemonės. Transporto priemonėje, kurioje bus atliekama techninė apžiūra, nebus galima palikti pinigų ar kitų daiktų, kurie nėra susiję su naudojimu ir gali būti suprasti kaip bandymas papirkti kontrolierių.

Taip pat siūloma atsisakyti būtinybės pateikti vairuotojo pažymėjimą ar transporto priemonės registracijos dokumentą. Šiuo atveju užtektų parodyti asmens tapatybės dokumentą, jei automobilis yra užregistruotas Lietuvoje.

Svarbu pažymėti, jog nuo 2023-ųjų metų gegužės 20-os dienos techninės apžiūros įmonės privalės rinkti transport priemonių degalų ir energijos sąnaudų duomenis. Savininkas galėtų atsisakyti suteikti šiuos duomenis, tačiau reikėtų iš anksto tai nurodyti raštu.

Įsakymo nuostatos, susijusios su korupcijos prevencija ir dokumentų rodymu, įsigaliotų nuo 2023-ųjų metų birželio 1-os dienos. Kitos numatytos nuostatos vėliau, nes jos reikalauja ilgesnio pasiruošimo.